38-vjeçari ‘shokon’ Policët: Nxjerr nga çanta kokën dhe organin gj*nital të një personi që kishte vrarë

Policia franceze në Frejus është shokuar pasi një i ri ka rrëfyer se ka vrarë një person duke treguar si dëshmi të asaj që kishte bërë, kokën dhe organet gjenitale të viktimës. Ai ia tregoi policëve pasi i nxori nga çanta e shpinës ku i kishte futur.

Policia raportoi se ai kishte kryer vrasjen me paramendim një natë më parë dhe përmendi edhe emrin e viktimës së tij. Autori 38-vjeçar tregoi kokën e personit dhe u dërgua menjëherë në paraburgim.

LEXO EDHE  Blindi me para grabitet në mes të rrugës, njerëzit vërsulen dhe mbushin duart (Video)

Për 38-vjeçarin do të përgatitet një raport psikiatrik. Hetuesit u drejtuan në një apartament në qytet ku burri tha se kishte kryer krimin dhe gjetën një kufomë të prerë. I arrestuari ishte i njohur për autoritetet për kundravajtje të ndryshme, por jo krime të kësaj natyre.