Berisha: Bashës do i bëjmë dhuratë dyert e blinduara. Ja mesazhi për deputetët

Ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh në studion e Syri Tv se me dyert e blinduara mund të ngrihet një përmendore për të kujtuar këtë histori të turpshme.

Berisha tha se dyert e blinduara do të hiqen nga selia e PD dhe ndoshta mund t´ia japim dhuratë Lulzim Bashës nga Partia Demokratike.

“Deputetëve iu bëj thirrjen më miqësore, të analizojnë në këto orë dhe të analizojnë të gjitha veprimet e Lulzim Bravës, të shikojnë se sa përputhen ato me idealet e tyre politike.

LEXO EDHE  Konflikti në PD, Spiropali: Krenarë që s’jemi si ata, opozitari më i madh në vend është Edi Rama

Jeni të mirëpritur në protestën e demokratëve që kanë derdhur lumenj djerse për t´i bërë deputetÄ, tha Berisha. Ai tha se protesta do të jetë tërësisht paqësore, pasi dhuna nuk është pjesë e jona.