Një tjetër shqiptar në Serie B, Frosinone drejt marrëveshjes

Frosinone është pranë marrëveshjes për transferimin e mbrojtësit Sergio Kalaj.

I riu ka bërë një sezon të mirë me Carrarese në Serie C dhe ka rënë në sytë e Frosinone.

Kalaj, pjesë e Shqipërisë U21, ka luajtur 17 ndeshje dhe ka shënuar një gol.

LEXO EDHE  Kategoria Superiore/ Kukësi-Dinamo, ndiqni ndeshjen “live”

Vjet ai ka qenë pjesë e Grosseto, ndërsa në të shkuarën ka luajtur me moshat e Romës dhe Lazios.