PD gati për ‘luftë’/ Basha blindon selinë me dyer hekuri

Selia e Partisë Demokratike javët e fundit ëhstë kthyer në një bunkier ‘bërthamor’ ku nuk mungojnë dyert e blinduara, masa kjo e marrë nga Lulzim Basha pas protestës së thirrur nga Sali Berisha në datën 8 Janar.

Siç shihet edhe në foto brenda selisë së PD janë vënë dyer hekuri. Vetë Lulzim basha por edhe Gazment Bardhi thanë se po bëhet ristrukturim i godinës nga brenda, por ende askush nuk e kupton qëllimin e blindimit të PD-së, për sa kohë që vetë Basha ka deklaruar se partia është e tija dhe nuk ka frikë nga askush.

LEXO EDHE  Të dhënat e INSTAT: Aksidentet rrugore dhe fatalitetet u rritën gjatë vitit 2021

Ndërkohë në anën tjetër në rrjet mbështetës të Sali Berishës shrkuajnë se nuk do të ketë dyer të blinduara që do të ndalojnë demokratët, ndërsa shtojnë se në 8 janar do t’i hapin dyer e dritare për ti dhënë oksigjen shtëpisë së lirisë.