Garo: Edhe dy ditë na ndajnë nga çlirimi i PD-së

Zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Florjana Garo, ka kujtuar edhe një herë se dy ditë na ndajnë nga protesta e 8 janarit, e thirrur nga Komisioni i Rithemelimit të PD-së.

Përmes një reagimi ajo theksoi se kjo protestë është për të çliruar PD-në nga pengu i Ramës, duke shigjetuar kështu kryedemokratin Lulzim Basha.

Reagimi i Garos:

Dy dite nga protesta e demokrateve për te cliruar Partine Demokratike nga pengu i Edi Rames, foto te publikuara ne media tregojne qarte se Lulzim Brava po e mbush seline me njerez te armatosur dhe dyer te blinduara me shpresen se do mund te ndale vullnetin e demokrateve te shprehur qarte ne Kuvendin e dt 11 Dhjetor e me pas referndumin historik te dt 18 Dhjetor.

Edi Rama dhe pengu i tij Lulzim Brava kerkojne me kete perpjekje te fundit te vendosin dhunen e pakices mbi vullnetin e lire te shumices e te shkaterrojne keshtu pluralizmin politik ne Shqiperi. Kjo eshte e pashprese!

U bëjme thirrje deputeteve te Partise Demokratike te distancohen nga aventurat paramilitare te Lulzim Braves qe u mbyll dyert deputeteve dhe demokrateve duke blinduar brenda selise bandite te armatosur.

Ne datë 8 janar demokratet do ndahen pergjithmone nga opozita e korruptuar e Lulzim Braves dhe nga pazaret e tij me Edi Ramen ne kurriz te sakrificave te tyre! Ne dt 8 Janar demokratet do ndahen perfundimisht nga nje individ qe shet kontributin dhe sakrificat e tyre për koncesione dhe favore personale nga pushteti!

Nuk ka brave, dere te blinduar apo bandite me apo pa maska qe do mund te perballen me vullnetin e demokrateve te lire!

Ne dt 8 Janar fillojme rrugetimin drejt fitores!

LEXO EDHE  Energjia, një krizë përtej 2022, bizneset me çmime të larta që në janar