Çfarë do të bëni nëse Basha nuk ju lë të hyni në seli? Ja çfarë thotë Shehaj

Deputeti demokrat dhe Agron Shehaj, njëherësh anëtar i Komisionit të Rithemelimit, deklaroi se ditën e shtunë nuk shkon për të larguar me dhunë Bashën, por për tu rikthyer në selinë e PD.

Ai tha se shumica e demokratëve ditën e shtunë do të kthehen në shtëpinë e tyre.

I pyetur se çfarë do të bëjnë në rast se nuk do të lejohen nga Basha? Shehaj theksoi se demokratët askush num mund t’i ndalojë të futen në shtëpinë e tyre.

Pjesë nga biseda:

Fevziu: Çfarë ndodh ditën e shtunë?

Shehaj: Demokratët duan të rikthehen në selinë e PD, nuk jemi aty as për të përjashtuar e as për të larguar njeri.

Fevziu: Do e nxirrni Lulzim Bashën nga zyra?

Shehaj: Unë të shtunën do të jem aty për tu futur në seli sepse nuk më lejojnë aty.

LEXO EDHE  "Në Fier je "non grata"", demokratët e presin me protesta Bashën

Fevziu: Po hytë në seli do e nxirrni Bashën dhe mbëhstetësit e tij?

Shehaj: Kjo ëhstë historike se nuk ka ndodhur kurrë më parë që ish-kryetari i shkarkuar nun pranon vendimin e shumicës së anëtarëve, por bën çmos për të ndaluar përfaqësuesit që përfaqësojnë anëtarët. Unë nuk shkoj për të larguar Bashën me dhunë, por në seli do të hyj, do ta gjej një mënyrë.

Redi Shehu: Po nëse nuk u lënë për tu futur çfarë do bëni?

Shehaj: Nëse unë kthehem në shpinë time dhe gjej dikë tjetër që më ka zënë shtëpinë, unë do futem.