PSG, dakord për huazimin e Icardit, ja ku pritet të luajë

“Icardi, pikë kthese te PSG: Shko te Juve’”, shkruhet në kryeartikullin e “Tuttosport”.

Morata është gati të kalojë te Barça dhe PSG hap derën për huazimin e Mauro, i cili tani pret një telefonatë nga Paratici.

Ndërkohë, situate me Covid-19 në Itali është emergjente, por futbolli nuk dorëzohet. Ka arritur kulmi i infeksioneve në Serie A, me të gjitha skuadrat të prekura. Salernitana kërkon të mos luajë kundër Venezia, e cila gjithsesi niset për në Campania. Spezia-Verona dhe Fiorentina-Udinese janë gjithashtu në rrezik, ndoshta edhe Atalanta-Torino. Te Napoli, edhe Spalletti ka rezultuar pozitiv, por Liga përsëriti: Kampionati rinis pa shtyrje”.

LEXO EDHE  Dinamo-Partizani/ E pabesueshme çfarë humbet Mala, trajneri Mehmeti nuk iu beson syve (VIDEO)

Një vështrim edhe mbi merkaton e dimrit. Insigne ka nënshkruar për 55 milionë euro me Toronton, Onana kalon vizitat mjekësore tek Interi. Piatek mund të kthehet në Itali: negociatat me Genoa janë në rrugë të mbarë.