“El Clasico” dhe finalja e Superkupës së Spanjës, ja kur do të luhen

Janë përcaktuar oraret e gjysmëfinaleve të Superkupës së Spanjës, që do të zhvillohen në Arabinë Saudite.

El Clasico mes Realit dhe Barcelonës do të luhet të mërkurën, më 12 janar, në orën 20:00, në stadiumin “Rey Fahd”.

Gjysmëfinalja e dytë mes Atlético Madrid dhe Athletic Bilbao do të jetë një ditë më vonë, të enjten, më 13 janar, në orën 20:00.

LEXO EDHE  Finalja e Superkupës/ Real Madrid dhe Athletic Bilbao synojnë trofeun, ndiqni sfidën “live”

Fituesit e gjysmëfinales do të përballen në finalen e Superkupës së Spanjës, të dielën, më 16 janar (orari nuk është përcaktuar).

Pra për herë të parë, Xavi Hernandez do të përjetojë El Clasicon si trajner javën e ardhshme.