E rëndë/ Burri vret gruan me pistoletë

Një burrë dyshohet se ka qëlluar për vdekje me armë zjarri gruan e tij në Llaushë të Skenderajt. Policia ka arrestuar të dyshuarin, burrin e viktimës, 51-vjeçar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48-orë.

Nga i njëjti është sekuestruar një armë e llojit pistoletë me tre fishek, ndërsa në vendin e ngjarjes janë sekuestruar gjashtë gëzhoja.

LEXO EDHE  Vazhdon seanca, RMV, pritet votimi i qeverisë së re

Njoftimi i plotë i policisë:

Sot, rreth orës 13:40, policia në Skenderaj, ka pranuar informacion për një pla gosje nga ar ma e zjarrit e ndodhur në fshati Llaushë të Skenderajt.

Me të pranuar informacionin, në vendin e ngjarjes me urgjencë kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore.