Zbardhen emrat/ Ja kush do të flasë në protestën e thirrur nga Sali Berisha

Ka nisur grumbullimi i qytetarëve që do t’i bashkohen protestës para kryeministrisë, e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ndrkohë që organizatorët kanë bërë publikë edhe emrat e folësve që do të dalin para protestuesve për të mbatjur fjalimet e tyre.

Ajo që bie në sy ëhstë se përvecc ish-kryeministrit Sali berisha dhe figurave të larta të PD, fjalën do ta mbajë edhe ish-deputetja e LDK në Kosovë Melihate Termkolli si dhe ihs-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

LEXO EDHE  Udhëtimet drejt Zvicrës, ja rregullat e reja për qytetarët shqiptarë

Emrat që do të flasin në protestë:

Aldo Bumci

Melihate Termkolli

Bujar Nishani

Albana Vokshi

Belind Kellici

Edit Harxhi

Megi Balliu

Ylli Manjani

Tritan Shehu

Sali Berisha