VIDEO/ Valon Ethemi protagonist në Turqi, i shënon skuadrës së Çinarit

Valon Ethemi shënon një tjetër gol në ligën e dytë në Turqi. Sulmuesi anësor kaloi në avantazh skuadrës e Istanbulspor kundër Samsunspor.

Ish-lojtari i Kukësit goditi saktë në hyrje të sezonit dhe shënoi golin e tretë në kampionat për këtë sezon.

LEXO EDHE  U largua nga Kartagjena, klubi spanjoll firmos me mesfushorin shqiptar

Në fund Istanbulspor doli duke festuar nga fusha e blertë, pasi fitoi me rezultatin e ngushtë 2-1.