Kulluri: Pse Basha nuk ikën në SHBA, apo ka frikë se e gjen derën me bravë tjetër

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri ka ironizuar kryetarin e shkarkuar, Lulzim Basha.

Kulluri ka pyetur me ironi se përse Basha nuk ikën në SHBA apo mos ka frikë se e gjen derën me bravë tjetër.

“Ky Luli pse nuk iken ne SHBA! Apo ka frike se e gjen deren me brave tjeter?”, shkruan Kulluri në rrjetin social facebook.

LEXO EDHE  8 Janari/ Sali Berisha: Ishte e dhimbshme të shihje një deputet të rrethuar nga vrasës dhe gardistë

Kujtojmë se tashmë me referendumin e 18 dhjetorit Basha është zënë ngushtë, pasi demokratët vendosën shkarkimin e tij nga posti i kryetarit.

Ky i fundit po përpiqet me çdo kusht të mos lirojë karrigen, madje para referendumit bëri tentativa për të ndërruar bravat e derës, në mënyrë që të bllokonte procesin e votimit atë ditë.