Gjenden dy çanta me armë në Qafë Botë

Policia Kufitare në Qafë Botë ka gjetur në kufirin e gjelbër, 3 armë zjarri, dy granata dhe 120 fishekë luftarak.

“Bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative për trafikim të armëve të zjarrit në drejtim të shtetit grek, shërbimet e Policisë Kufitare të Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Botë, Sarandë, organizuan punën me qëllim krehjen dhe kontrollin e zonës kufitare midis dy piramidave. Nga kontrolli i ushtruar në vendin e quajtur ‘Mesogun i Vogël’ u gjetën dy çanta të zeza në brendësi të të cilave kishte 2 kallashnikovë, 1 armë zjarri pistoletë, 2 granata dore me ndezës, si dhe 120 fishekë”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Berisha thirrje shqiptarëve të diasporës: Rivendosni pluralizmin në Shqipëri, na duhet mbështetja juaj

Në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Sarandë dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë veprimtari kriminale, shtuan të njëjtat burime.

Deri më tani, nuk raportohet për persona të arrestuar.