“Basha ik, Rama ik”, protestuesit në selinë e PD

Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të PD janë mbledhur në oborrin e Partisë Demokratike, duke iu përgjigjur thirrjes për protestë para godinë së Kryeministrisë, lidhur me aferën e inceneratorëve dhe “Open Balkan”.

Gjatë qëndrimit në oborrin e selisë së PD, atje ku Lulzim Basha dhe disa deputetë dhe anëtarë të Kryesisë, po zhvillojnë një mbledhje, simpatizantët demokratë kanë brohoritur “Basha ik, Rama ik”, apo “Berisha, Berisha”.

LEXO EDHE  Përfundojnë zgjedhjet për shoqatën e FSHF në Fier, fiton kandidati i Dukës

Në një moment ka pasur një tension, pasi nga administrata e PD janë shuar dritat e katit të parë, gjë që ka sjellë reagimet më të forta të simpatizantëve kundër Lulzim Bashës.