“Berisha po u paguan bileta emigrantëve për 11 Dhjetorin”/ Reagon Garo: ‘Çorapja’ trillon

Drejtoresha e komunikimit e Foltores, Floriana Garo, ka reauar pas disa raportimeve mediatike se ish-kryministri Sali Berisha po u paguan biletat emigrantëve që të vijnë në Kuvendin e 11 Dhjetorit.

“Një fletushke e qeverise jep Fake News (lajmin e rremë) që Sali Berisha i paguan biletat emigrantëve në Gjermani të vijnë në Kuvendin e 11 Dhjetorit. Ky është një trillim banal i gazetarëve të keqpërdorur nga qeveria të llojit ‘çorapja’ pasi Sali Berisha nuk paguan dhe nuk ka paguar biletat e askujt në asnjë vend të botës për të qenë prezent në Kuvend”, shprehet Garo.

LEXO EDHE  Temperatura -16 gradë në Dibër, dëbora bllokon disa fshatra