Champions League/ Njihuni me 15 skuadrat e kualifikuara dhe ndarjen sipas vazove

Foto: Goal.com

U mbyll mbrëmjen e sotme faza e grupeve të Champions League dhe tashmë janë mësuar 15 skuadrat e kualifikuar për në raundin tjetër.

Të hënën e ardhshme më 13 dhjetor do të hidhet shorti për të mësuar përballjet direkte të fazës së 1/16.

Në vazon e parë janë skuadrat që arritën të dilnin në vedet e para në grupe, ndërsa në vazon e dytë janë ekipet që u renditën të dytat.

VAZO 1: Ajax (NED), Bayern (GER), Juventus (ITA), Liverpool (ENG), LOSC Lille (FRA), Manchester City (ENG), Manchester United (ENG), Real Madrid (ESP)

LEXO EDHE  ‘Është shumë e vështirë ta mbash’/ Guardiola mahnitet nga Broja

Vazo 2: Atlético (ESP), Benfica (POR), Chelsea (ENG), Inter (ITA), Paris Saint-Germain (FRA), Salzburg (AUT), Sporting CP (POR)

Kujtojmë që grupin e skuadrave të fazës së 1/16-ve do ta plotësojë njëra mes Atalantës dhe Villareal takim që do të zhvillohet nesër (9 dhjetor) në orën 16:30. Takimi i planifikuar të luhej mbrëmjen e sotme u ndërpre për shkak të reshjeve të dendura të dëborës.