8 Dhjetori/ Basha: 31 vite më parë, guximi e mposhti frikën dhe solli pluralizmin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka postuar në instagram një video nga 8 dhjetori, një takim i mbajtur sot me të rinjtë në kuadër të Ditës Kombëtare të Rinisë.

Basha shkruan se gjatë këtyre viteve ne mësuam mbi të gjitha se çfarë do të thotë individualitet dhe se secili është i shenjtë në individualitetin e vet, askush s’mund t’i mbivendoset askujt tjetër.

Në 8 Dhjetorin e 31 viteve më parë, guximi e mposhti frikën dhe solli pluralizmin. Ishte një rrugë e vështirë, pikërisht prej natyrës së komunizmit shqiptar, prej terrorit që mbizotëronte dhe kultit të individit.Gjatë këtyre viteve ne mësuam mbi të gjitha se çfarë do të thotë individualitet. Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, askush s’mund t’i mbivendoset askujt tjetër. Të gjithë jemi të barabartë para ligjit, para Zotit”- shkuan Basha.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lulzim Basha (@lulzimbasha)

LEXO EDHE  “Basha na provokoi", i riu i FRPD: Nuk kishim qëllim ta gjuanim me vezë