“Shumica e ka marrë vendimin”/Ylli Manjani: Basha të dorëhiqet!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i ftuar në emisionin “A Show” të moderatorit Adi Krasta në Syri Tv, foli për Kuvendin e 11 dhjetorit, që do mblidhet nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Manjani theksoi se, Basha dhe lidershipi aktual në PD e kanë humbur legjitimitetin, duke shtuar se shumica e anëtarëve në PD tashmë e kanë marrë vendimin.

Ai shtoi se, Basha duhet të japë dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike.

LEXO EDHE  Masat e ashpra nga Kosova kundër Covid, të hënën organizohet protestë në Morinë

“Basha dhe forumi drejtues nuk kanë legjitimitet, sepse kemi vetëmbledhje. I bëj thirrje Bashës që të ikë si kryetar i PD, por mos ikë nga PD. Të mos çojë situatat në ekstrem.

Nëse çon gjërat në tension, do fitojë ose njëri ose tjetri. E me shumë gjasa, shumica e ka marrë vendimin e vet”, u shpreh Manjani.