Koronavirusi në Itali/ 92 humbje jete dhe 9503 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë  konfirmuar 9,503 raste të reja me koronavirus nga 301,560 teste të kryera. Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan se si pasojë e Covid-19 nuk mundën të mbijetonin 92 qytetarë.

Sa i përket situatës në spitale, sipas raportimeve në njësitë e kujdesit intensiv janë duke marrë kujdes shëndetësor 743 pacientë, shtatë më shumë se të dielën.

LEXO EDHE  Me tufën e luleve në dorë, autori e qëllon me një plumb në kokë Ergys Dashin, momenti kur tmerrohen të gjithë (Video)

Kurse numri i pacientëve në pavijonet e tjera Covid është 5,879, ose 282 më shumë se dje. Aktualisht vendi numëron 235,835 raste aktive, 3,835 më shumë se një ditë më parë.