Nishani: Për sa kohë lidershipi kontrollohet nga Rama, demokratët nuk vijnë kurrë në pushtet

Ish-Presidenti Bujar Nishani deklaroi sot se “demokratët nuk vijnë dot në pushtet kurrë, përsa kohë lidershipi dhe drejtimi i partisë së tyre është marrë peng e kontrollohet nga maxhoranca dhe Edi Rama.”

Në një shënim në rrjet et sociale, Nishani theksoi se “kjo situatë e përjetëson të majtën dhe Edi Ramën në pushtetin më të korruptuar e të inkriminuar të 30 viteve të fundit dhe projekton qartë demokratët në opozitë edhe për 30 vitet e ardhëshme.”

LEXO EDHE  VIDEO/ Edi Rama, Ilir Meta, Lulzim Basha dhe Tom Doshi 'bëhen bashkë'

“Ndryshimi i Partisë Demokratike, rithemelimi i saj, reformimi e modernizimi janë emergjencë kombëtare dhe përgjegjësi morale e politike e demokratëve”, shton ai.