Topalli: Humbjet në PD kanë vetëm një emër, Lulzim Basha

“Ministër më i korruptuar i qeverisë Berisha ka qenë Lulzim Basha”. Kjo është një ndër akuzat që ish-keyetarja e Kuvendit Jozefina Topalli bëri ndaj Lulzim Bashës.

Ajo  tha se është e bindur se Basha e përdori partinë vetëm për të pasuruar familjen e tij.

Lulzim Basha ka prej vitesh që ka pasur poste të larta por është kthyer në humbës serial. Unë nuk e di se çfarë do ndodh nëse vjen Berisha apo jo? Por di të them se Sali Berisha e rrëzon Edi Ramën. Këtë e ka treguar. Berisha ka humbur në 2013 dhe në Tiranë ka qenë kryetar shtabi Basha. Dhe në 2017 Basha humbi sërish”,- shprehet Topalli.

LEXO EDHE  Soreca me zyrtarin grek: Konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë të mbahet sa më shpejt