Rihanna shpallet heroinë kombëtare në Barbados

Getty

Rihanna ka marrë pjesë në ceremoninë e shpalljes së Barbadosit Republikë.

Sipas The Independent, fituesja e Grammy dhe themeluesja e brendit të kozmetikës Fenty, është shpallur Heroina e 11-të e Republikës së sapothemeluar të Barbados. Rihanna, e cila ka lindur në Bridgetoën, Barbados, u nderua në prani të Princit Charles , kryeministres së Barbados, Mia Motley dhe presidentes së re Dame Sandra Mason, e cila përfaqësonte Mbretëreshën si guvernatorin e përgjithshëm të vendit ishu

“Në emër të një kombi mirënjohës, por të një populli edhe më krenar, ne ju paraqesim, pra, të emëruarën, për heroinën kombëtare të Barbados, ambasadoren Robyn Rihanna Fenty. Vazhdoni të shkëlqeni si një diamant”, tha Kryeministrja e vendit, Mia Mottley duke ju referuar këngës së Rihanna “Shine bright like a diamond”

LEXO EDHE  Xhaxhai i Georgina Rodriguez: Ronaldo ka një grua të keqe

Ceremonia ishte pjesë e festimeve pasi Barbados u bë republika më e re në botë. Barbados e ka hequr zyrtarisht Mbretëreshën si kreun e shtetit dhe është bërë republikë, 396 vjet pasi u bë pjesë e Perandorisë Britanike dhe 55 vjet pasi fitoi pavarësinë nga Britania.