Moti/ Ja sa pritet të zgjasë i ftohti polar

I ftohti polar pritet të mbizotërojë deri të enjten. Pas reshjeve të dendura të shiut dhe dëborës, në fillimjavë, e mërkura do të karakterizohet nga mot me diell, por me temperatura të ulëta që shkojnë deri në -5 gradë në zonat malore.

E enjtja rikthen sërish reshjet dhe një rritje të lehtë të temperaturave në gjithë vendin.

LEXO EDHE  Inflacioni në Shqipëri do të rrisë kostot dhe mund të frenojë kërkesën për kredi

Dy javët e para të Dhjetorit do të jenë me mot tipik të dimrit me reshje dhe hera-herës me stuhi ere.

Era pritet të shkojë deri në 75 km në orë duke shkaktuar det të trazuar.