VIDEO/ Stuhi në Stamboll, shkatërrohen biznese dhe shtëpi private

Erërat e fuqishme dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme të mëdha material në Stamboll.

Mediat lokale raportojnë se mjaft biznese dhe shtëpi private kanë pësuar dëmtime për shkak të erës së fortë, e cila ka shkulur struktura të ndryshme metalike të vendosura prej tyre duke i hedhur dhjetra metra më tej.

Deri më tani raportohet për disa të lënduar prej shkëputjes së tendave dhe strukturave të ngjashme.

LEXO EDHE  VIDEO e pazakontë/ ‘I vdekuri’ ngrihet në këmbë brenda morgut

Fatmirësisht, deri më tani demët janë vetëm material përveç disa lëndimeve të lehta të pësuara nga qytetarë të Stambollit.