VIDEO/ Aksidenti me viktima dhe të plagosur, publikohen pamjet e para

Një 42-vjeçare, e cila po transportohej me ambulancë nga spitali i Krujës drejt Tiranës, mbeti viktimë e një aksidenti automobilistik ku u përfshi ambulanca dhe një tjetër mjet.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e “Rinasit” dhe policia tha se në gjendje kritike për jetën ndodhet infermieri i ambulancës.

Pamjet e mëposhtme tregojnë se përplasja mes dy automjteve ka qenë e fortë

Si pasojë e aksidentit, janë të plagosur edhe persona të tjerë.

LEXO EDHE  Miqësorja me Shqipërinë, Spanja pas 18 vitesh rikthehet të luajë në Barcelonë

“Si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën në vendngjarje pacientja që ndodhej në ambulancë, shtetasja A. B., 42 vjeçe.

Gjithashtu janë dëmtuar dhe ndodhen në spital në gjendje të rëndë për jetën shtetasit A. B., 30 vjeç (infermieri i ambulancës), M. B., 32 vjeçe, të cilët ndodheshin në ambulancë, dhe shtetasi Y. G., 22 vjeç, pasagjer i mjetit tjetër”, tha Policia.