E rëndë/ Autobusit nuk i mbajnë frenat, humbin jetën 19 persona

Të paktën 19 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident në Meksikën Qendrore.

Sipas autoriteteve meksikane autobusi turistik që po shkonte për në një vend fetar në shtetin e Meksikës pati një problem me frenat dhe si pasojë u shkaktua përplasja me një ndërtesën.