Shkatërrohet banda shqiptare në Greqi, tre të arrestuar

Është shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga shqiptarët në Athinë. Operacioni ndodhi në lagjet Kipseli dhe Galatsi, arrestohen 3 shqiptarë, dy meshkuj 33 dhe 36 vjeç dhe një femër 60 vjeçe.

Në një banesë në Galtasi është gjetur dhe një laborant i përpunimit të heroinës.

Sekuestrohen 21 kg 530 gramë heroine, 1 pistoletë me 11 fishekë, 13 520 euro, 30 000 lekë, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laboratori si pres etj.

LEXO EDHE  FOTO/ Parashikimi i motit për javën që vjen, ja kur ikën acari

33 vjecari ishte kreu i grupit, 36 vjeçari përgjegjës për transportin e drogës dhe ruajtjen e parave të grupit e 60 vjecarja si përgjegjëse e laboratorit.