Zyrtare/ Prokuroria bullgare: Në autobusin e djegur janë gjetur 44 viktima

Zv.Prokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se në autobus janë gjetur 44 trupa e jo 45 siç është thënë dhe raportuar deri më tani.

Ndër të tjera ai ka theksuar se kanë qenë 8 persona që kanë shpëtuar nga autobusi dhe jo nga 7, kurse në spital janë duke u kuruar vetëm 7 të lënduar dhe nuk dihet asgjë për personin e tetë të mbijetuar.

LEXO EDHE  Vjosa Osmani zbaton ‘urdhrin’ e Joe Biden, bojkotohen Lojërat Olimpike në Pekin

“Janë gjetur 44 trupa të djegur. Sipas të mbijetuarve ka pasur 8 të mbijetuar, kurse në spital janë duke u kuruar vetëm 7 të lënduar”, tha ai.