Vizita në Kosovë, Meta pritet nga Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim Presidentin e Ilir Meta, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Kosovë.

Meta është pritur sot edhe nga kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kreu i AAK-së Ramush Haradinaj.

LEXO EDHE  A do ta ndalojë policia mbajtjen e dy kuvendeve të PD-s? Ja si përgjigjet Çuçi

Gjithashtu takim pati edhe me kreun e PDK-së Memli Krasniqi dhe atë të LDK-së Lumir Abdixhiku.

Presidenti shqiptar do të mirëpritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani.