Gazetarët flasin për borxhin në studio, Rama hap gojën dhe intimidon panelistët

Kryeministri Edi Rama tashmë e ka kthyer në modë që sa herë nuk di të japë përgjigje për pyetjet që i bëhen intimidion gazetarët.

Në një moment që gazetari Ylli Rakpi po e pyeste për eurobondin dhe borxhin që qeveria ka marrë, kryeministri Rama në vend të jepte sqarime për qytetarët bën atë që di të bëjë më mirë, duke mbajtur gojën hapur por pa përgjigje.

LEXO EDHE  Vasili: Ligji i Bashkëqeverisjes zëvendëson punonjësit e shtetit me spiunë rilindas

Pas këmbnguljes së gazetarëve Rama ka theksuar se borxhi që ëhstë marrë ëhstë pa rriks, dhe nuk ëhstë borxh problematik.