Basha: Zyrtarë të lartë të mazhorancës në hetim për ‘Toyota Yaris’, Berisha peng i dosjeve të fëmijëve të tij në SPAK

Lulzim Basha bëri akuza të rënda në ‘Open’ sa i përket dosjes së Toyota Yaris dhe përfshirjes në të të zyrtarëve të mazhorancës. Po kështu ai nxori për herë të parë edhe hetimet që SPAK po zhvillon ndsj fëmijëve të Sali Berishës.

Zyrtarë të lartë të mazhorancës janë të përfshirë në dosjen Toyota Yaris dhe çështja është nën hetim nga autorite të huaja. Kjo është deklarata e bërë nga kryedemokrati Lulzim Basha në studion e Open, ndërsa ishin në diskutim akuzat që Sali Berisha ka hedhur ndaj tij se është i përfshirë në këtë dosje.
Basha tha se Berisha ka thënë gjëra të paqëna. Nëse do përdorja këtë standard do të thoja se Berisha është peng i dosjeve që SPAK ka hapur kundër fëmijëve të tij. Unë jam i përgjegjshëm tha Basha. më tej ai tha se Berishës i janë errur sytë dhe nuk di çfarë të thotë.

LEXO EDHE  “Berisha po u paguan bileta emigrantëve për 11 Dhjetorin”/ Reagon Garo: ‘Çorapja’ trillon