Europa League/ Legia e Muçit dorëzohet përballë Leicester, fiton Lyon-i. Ja të gjitha rezultatet

Foto: AFP

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për raundin e parafundit të Europa League.

Legia e Ernest Muçit është mposhtur 3-1 nga Lestëri në Angli duke zbritur në vendin e fundit në renditje në kuotën e 6 pikëve, ndërsa ”dhelprat” marrin vendin e parë në grup me 8 pikë. Sulmuesi shqiptar luajti përgjatë gjithë takimit pa mundur të lërë gjurmë, ndërsa në minutën e 71-të u aktivizua dhe Çelhaka nga stoli.

LEXO EDHE  Man.United-Arsenal, ndiqni supersfidën live

Lioni ka fituar me përmbysje falë dopietës të Çerki dhe Slimanit, duke mposhtur 1-3 rivalët e Brondbit në transfertë. Fitore të rëndësishme ka marrë dhe Monako që ka mposhtur 2-1 në shtëpi Real Sociedadin.