Startojnë ndeshjet e Champions League, ja ku mund t’i ndiqni “live”

Mbrëmja e sotme në Champions rezervon ndeshje mjaft interesante, ku akoma nuk janë vendosur se cilat skuadra do të kalojnë në raundin tjetër.

Milani luan sot përballë Atletiko Madrid shansin e fundit për kualifikimin në Ligën e Kampioneve, duke shpresuar që të marrë një ndihmë edhe nga Liverpooli ndaj Portos.

Skuadra italiane nuk ka alternativë tjetër veç fitores sot e për këtë arsye kjo do të jetë një nga ndeshjet më të ethshme të fazës në grupe.

Në grupin A luhet super ndeshja midis Manchester City-t dhe PSG-së. Skuadrat i ndan vetëm një pikë me njëra tjetrën dhe kjo ndeshje vendos për kreun. Gjithashtu luajnë dhe Klub Bruje me Leipzig

LEXO EDHE  Dopieta ndaj Dortmund, Robert Lewandowski vendos një rekord të ri

Në Grupin D Reali kërkon medoemos fitoren  në transfertë ndaj Sherif Tiraspolit. Vendasit kanë treguar që nuk janë një skuadër për tu nënvleftësuar pasi i kanë mundur madrilenët 1-2 në ndeshjen e parë.

Grupi C dhuron një sfidë direkte për vendin e dytë. Sporting Lisbona dhe Dortmund janë në kuotë të barabartë pikësh, me nga 6 secila dhe kjo është një dneshje direkte.

Atletico Madrid-Milan LIVE

Man.City-PSG LIVE

Sheriff-Real Madrid LIVE

Liverpool-Porto LIVE