Lajm i trishtë/ Ndërron jetë në moshë të re Hueyda El Saied

Foto: Instagram

Artisja e njohur shqiptare, Hueyda El Saied është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare. Thuhet se Hueyda vuante nga një sëmundje e rëndë.

Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët, dhe duket e pabesueshme lajmi i vdekjes së saj.

Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksemburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë.

LEXO EDHE  Është ndarë nga Romeo Veshaj? Vajza e Niko Peleshit tregon si qëndron e vërteta

Kujtojmë se disa nga programet që ka prezantuar janë: ‘Një këngë për ty’, ‘7 nga shënimet e mia dhe Kioska’ dhe  ‘Në restorant’. Hueyda ka marrë pjesë edhe në festivalet e muzikës shqiptare, ndër ta ‘Top Fest’ dhe ‘Kënga Magjike’.