Koronavirusi në Itali/ 83 humbje jete dhe mbi 10 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Raste të larta të koronavirusit janë shënuar edhe në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 10, 047 të prekur nga 689, 280 teste të kryera për Covid.

Ndërkohë 83 pacientë kanë humbur jetën. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se norma e pozitivitetit ishte 1.5%, ndërsa 6965 pacientë janë shëruar.

LEXO EDHE  Kapen me 6.5 kg kokai*ë në makinë, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë

Ekspertët theksojnë se ka një rritje të pacientëve në terapi intensive.