Tërmet i fuqishëm në Turqi, qytetarët dalin të panikosur nga shtëpitë (Video)

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë të hënë në Turqi. Mediat e huaja bëjnë me dije se tërmeti ka qenë me magnitutë 4.7 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë në provincën Eruzurum.

Deri më tani autoritetet njoftojnë se ka patur vetëm disa dëme materiale në banesat e vjetra në qytet.

Lëkundjet shkaktuar panik te banorët: Çfarë po ndodh këtu”, dëgjohet të thotë një nga qytetarët.

LEXO EDHE  14 fëmijë të braktisur gjatë këtij viti në Kosovë