Atentati ndaj ish-prokurorit, Redjan Rraja dhe 2 të tjerë izolohen në regjimin 41 bis, në tavolinën e Ulsi Manjës edhe 4 emra të tjerë

Tre të burgosur të tjerë janë izoluar në regjimin e posaçëm 41 bis, duke e cuar në 7 numrin e të denuarve të izoluar në këtë sistem. Burime bejne me dije se MD ka miratuar kerkesen e SPAK duke derguar ne Izolimin 41 bis Redjan Rrajen, Fatmir Pjetrit dhe Aleksander Llanajt.

Nderkohe sipas informacioneve nga struktura antikorrupsion mesohet se ne tavolinem e ministrit Ulsi Manja jane edhe 4 kerkesa te tjera te ardhura nga Spak, per izolimin e persomazheve të tjerë. Autoritetet tregohen të rezervuara per emrat e të burgosurve te tjere jane duke u kryer procedurat nese do pranohen apo jo kerkesa per izolimin e tyre.

LEXO EDHE  Alibeaj: Kuvendi i PD do të jetë më 18 Dhjetor