“American Music Awards 2021″/ Publikohet lista e fituesve

Us BTS Army

BTS ishin ndër fituesit kryesorë në “American Music Awards 2021” mbrëmjen e djeshme dhe gjithashtu performuan së bashku me Coldplay në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos.

Lista e fituesve kryesorë nga evenimenti i këtij viti:

-ARTIST OF THE YEAR

BTS

-NEW ARTIST OF THE YEAR

Olivia Rodrigo

-FAVOURITE MUSIC VIDEO

Lil Nas X, “Montero (Call Me By Your Name)”

-COLLABORATION OF THE YEAR

Doja Cat featuring SZA – “Kiss Me More”

LEXO EDHE  Në pozicion të vështirë mes Borës dhe Donaldit, Beatrix merr letrën e shumëpritur

-FAVOURITE MALE ARTIST, POP

Ed Sheeran

-FAVOURITE FEMALE ARTIST, POP

Taylor Swift

-FAVOURITE DUO OR GROUP

BTS

-FAVOURITE ALBUM, POP

Taylor Swift “Evermore”

-FAVOURITE SONG, POP

BTS “Butter”

FAVOURITE MALE ARTIST, HIP-HOP

Drake

FAVOURITE FEMALE ARTIST, HIP-HOP

Megan Thee Stallion

FAVOURITE MALE ARTIST, COUNTRY

Luke Bryan

FAVOURITE FEMALE ARTIST, COUNTRY

Carrie Underwood

FAVOURITEMALE ARTIST, R&B

The Weeknd

-FAVOURITE FEMALE ARTIST, R&B

Doja Cat

-FAVOURITE ARTIST, ROCK

Machine Gun Kelly