VIDEO/ Tifozët godasin Payet, ndërpritet derbi Lyon-Marseille

 Është ndërprerë derbi i Francës në mes të Lyonit dhe Marseilles.

Në minutën e tetë gjyqtari i dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes pas një sulmi nga tifozët vendas ndaj Dimitri Payet.

Francezi shkoi të gjuante një goditje nga këndi, kur u godit me gjëra të forta nga tifozët.

LEXO EDHE  PSG "ngec" në kampionat, Nice i prish festën Messi-t

Aktualisht është në pritje të një vendimi nëse ndeshja do të vazhdoj apo do të ndërpritet.