VIDEO/ Grabitet dyqani në mes të ditës

Një dyqan në Çikago është grabitur në mes të ditës nga një grup prej 14 personash.

Mësohet se grabitësit kanë marrë mallra me vlerë prej rreth 120 mijë dollar.

Pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur grabitësit hyjnë një nga një brenda në dyqan.

LEXO EDHE  Omicron, pacienti zero rrëfen simptomat: Ndjeva një pickim të çuditshëm në gjoks

Pasi u futën në ambientet e dyqanit, ata mbushën çantat e tyre plot me produkte, dhe dolën me vrap nga dyqani.