VIDEO/ Goli i vitit në Serie A, ish-sulmuesi i Interit “shfrenon fantazinë’

Foto: Football italia

Në ndeshjen mes Sassuolos dhe Cagliarit e cila përfundoi në barazim 2-2, u realizua një gol i cili meriton një çmim në Serie-A!

Ish-ylli i Interit Keita Balde, nxorri nga repertori i tij një “perlë” të vërtetë. Pas një krosimi nga e djathta, sulmuesi 26 vjeçar goditi fluturimthi dhe e dërgoi topin në rrjetë, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar.

LEXO EDHE  Kryeredaktori i ‘France Football’, i vetmi që di fituesin e ‘Topit të Artë’