Berisha thirrje Bardhit dhe nënkryetarëve të PD: Jepni dorëheqjen, jeni të paligjshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë takimit me gratë demokrate, i ka bërë thirrje Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi, dhe 4 nënkryetarëve të PD, që të japin dorëheqjen.

Ai tha se ata janë të paligjshëm në ato pozicione, pasi nuk janë të zgjedhur por të emëruar.

I bëj thirrje Sekretarit të Përgjithshëm dhe nënkryetarëve që të japin shembullin e tyre duke dhënë dorëheqjen, pasi janë të emëruar dhe jo të zgjedhur. Ata janë emëruar nga Lulzim Basha, pasi statuti thotë që të zgjidhesh duhet të votohesh me votë të fshehtë. Kjo nuk ëhstë thirrje armiqësore, është thirrje miqësore’, deklaroi Berisha.

LEXO EDHE  Shoqata “Vatra” në Michigan distancohet nga vizita e Ramës në SHBA: Përfaqësuesit nuk janë informuar