Albana Vokshi zbardh telefonatën me Bashën dhe tregon pse zgjodhi ‘Foltoren’

Kryetarja e Lidhjes së Gruas Demokrate, Albana Vokshi, në ‘Foltoren’ e LGD, ku i pranishëm ishte dhe ish-kryeministri Sali Berisha ka zbardhur telefonatën e saj me Lulzim Bashën.

Vokshi tha se Basha bëri një veprim antistatutor si dhe hodhi akuza në drejtim të gruas demokrate, ndërkohë që e vërteta ishte dhe ëhstë ndryshe, duke ju referuar pjesmarrjes në sallë.

Vokshi tha zgjodhi ‘Foltoren’ pasi Sali Berisha ka një projekt, ndërsa Basha është kryetar i një selie bosh.

Një strukturë që vetëm me një telefonatë Basha deshi ta zhbëjë vetëm për të kontrolluar forumin e gruas dhe forumin rinor. Në telefonatën që më bëri zoti Basha hodhi akuza shumë të forta për LDG-në se nuk funksionon. Akuza tjetër e rëndët për gratë demokrate ishin se ishin përfshirë në veprimtari antistatuore, por kush është antistatutore, që të mbledhim Kuvendin e datës 11? Por nuk e zhbën dot zoti Basha kontributin e grave demokrate. Kam zgjedhur Foltoren sepse respektoj zërin dhe vullnetin tuaj. Nuk mund të isha unë kryetare e të rrija në një seli bosh. Kam zgjedhur të jem në Foltore sepse unë jam rritur në PD, nuk kam patur asnjëherë post ministri, madje nuk kam as post partiak. Ai ktyetari nuk e di se çfarë do të thotë sakrificë, sepse ka qenë gjithmonë në krye. Ne kemi qënë aty kur mua dhe familjes time na qëllonin me plumba, sepse motra ime transpetonte në kohë reale protetstat e PD. Kam zgjedhur të jem në FOltore sepse Sali Berisha ka një projekt ndryshe nga Lulzim Basha. Dhe e fundit mirënjojhja ëhstë ajo që më karakterizon. Unë u jam mirënjohse Sali berishës. ndryshe nga lidershipi aktual i PD që do të ruajë karriken, Berisha ka një projekt konkret, që ta bëjë partinë tonë më të fortë, më të hapur më të bashkuar’, deklaroi Vokshi.

LEXO EDHE  Testi i drogës, 15 efektivë në Vlorë dhe 3 në Sarandë, rezultojnë pozitivë