Zjarr i madh në Greqi, evakuohen disa vendbanime

Një zjarr i madh ka shpërthyer mbrëmjen e së shtunës (20 nëntor),  në zonën bregdetare Tinos, në Greqi. Mediet greke njoftojnë se vendbanimet Ferro, Lychnaftia dhe Agia Varvara  në Tinos u evakuuan paraprakisht.

Për shuarjen e zjarrit po operojnë  5 automjete me 10 zjarrfikës, ndërsa po dërgohen përforcime shtesë nga qytetet të ndryshme të vendit.

LEXO EDHE  Financonin politikanët për të fituar në zgjedhje/ SHBA godet grupin serb në veriun e Kosovës! Emrat

Në vendngjarje pos zjarrfikëses po asistojnë me depozita uji makineri private ndërtimi dhe disa vullnetarë.