Protesta në Shkozë, banorja: Unë me burrin do të hipi sipër shtëpisë, le të më vrasin mua

Banorët e Shkozës protestuan sot duke u shprehur se ARSH ka ndryshuar projektin e Unazës së Madhe dhe në këtë mënyrë preken të gjitha shtëpitë e tyre të ndërtuara në këtë zonë.

Gjatë prononcimit për mediat, banorët kërkuan nga qeveria për ta zgjidhur problematikën pasi sipas tyre ky, devijim i projektit është bërë me qëllim duke favorizuar pronarin e një toke që është bosh.

Një grua e moshuar shpërtheu në lot dhe tha se do të sakrifikojë jetën e saj vetëm që shtëpia e saj mos prishet.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ A do të lejohen festat e fundvitit? Ja çfarë thotë Rakacolli

“Unë do të hip sipër shtëpisë, do të marr thikën ose ilac miu. Nuk lejoj askënd të më prishë shtëpinë pa të drejtë, unë bashkë me burrin do të hip sipër shtëpisë le të më vrasin mua”, tha mes lotësh gruaja.