Koronavirusi në Greqi/ 69 humbje jete dhe 6 mijë të infektuar

Në 24 orët e fundit janë 5991 raste të reja me koronavirus në Greqi. Numri i përgjithshëm i infektimeve ka arritur në 874, 812 persona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 69 pacientë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i pandemisë 17, 237 qytetarë kanë humbur jetën, prej të cilëve 95, 3% kishin sëmundje shoqëruese dhe ishin të grupmoshës mbi 70-vjeç.

LEXO EDHE  Berisha: Basha ministër i pashpallur i Edi Ramës

Ndërkohë 594 pacientë janë duke u trajtuar në intubim, mosha mesatare e të cilëve  është 65-vjeç.