Ishte në takim me Berishën, deputetja e Krujës: Mikëpritja krutane të mos keqpërdoret nga askush

Deputetja e Partisë Demokratike Merita Bakiu  është shprehur se demokratet duhet ta përqëndrojnë betejën e  tyre ndaj regjimit të Edi Ramës duke u bashkuar pa asnjë ndasi.

Sipas saj dita e Kuvendit Kombëtar sipas statutit te PD është Ditë e madhe bashkimi e çdo demokrati.

Postimi i Bakiut:

Përtej çdo keqpërdorimi dhe tentativë për përcarje

Si demokrate dhe krutane, nuk kam refuzuar dhe nuk do të refuzoj kurrë ftesën për kafe apo vizitë të asnjë demokrati. Mikëpritja është virtyt i çdo krutani. Këtë kam bërë edhe sot kur ka ardhur për kafe z. Berisha. Kam theksuar në takimin miqësor me demokratët nevojën që të përqëndrojmë betejën ndaj regjimit të Edi Ramës, të jemi të gjithë bashkë dhe pa ndasi. Për këtë arsye, duhet të ecim sëbashku me parimin “Një parti, një Kuvend”. dita e Kuvendit Kombëtar sipas statutit te PD është Ditë e madhe bashkimi e çdo demokrati. Të gjithë bashkë jemi më të fortë kundër regjimit të Edi Ramës. Betejën e kemi vetëm me të.

LEXO EDHE  Rithemelimi i PD, mundësia e fundit për t'i shpëtuar modelit autokrat