22-vjeçarja në Maliq tenton t’i japë fund jetës me thikë

Një 22-vjeçare në Maliq ka tentuar mbrëmjen e sotme t’i japë fund jetës duke qëlluar veten me thikë.

Ajo është dërguar me urgjencë nga familjarët në urgjencën e Korçës ku i është dhënë ndihma mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut ëpr jetën.

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 20.11.2021, në orën 18:45, në Urgjencën e Spitalit Korçë, është sjellë nga familjarët shtetasja E. R., rreth 22 vjeçe, banuese në fshatin Orman, Pojan, e cila nga deklarimet e marra rezulton se në banesë, ka tentuar të vetëvritet me thikë dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE  Koronavirusi në M.Veriut/ 14 humbje jete dhe 419 raste të reja në 24 orët e fundit