Vrasja e biznesmenit Hoxha, vëllezërit Rrushi kërkojnë lirinë: S’kemi lidhje me ngjarjen

Fredi Rrushi kërkon lirinë në Gjykatën e Apelit. Ai akuzohet për vrasjen e biznesmenit Rruzhdi Hoxha.

Rrushi argumenton në ankim se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe për këtë arsye kërkon që të lirohet. Ai thekson se me 43-vjeçarin kanë qenë shokë dhe nuk ka pasur asnjë arsye për të kryer krimin.

LEXO EDHE  “Alarm i kuq për Omicron”, mjeku shqiptar në Gjermani: Shqipëria të marrë masa

Lirim në Apel ka kërkuar edhe vëllai i tij Pajtim Rrushi duke mohuar që të ketë lidhje me këtë ngjarje.