Vrasësi i Mateos/ Klodian Çalamani largohet nga Fieri, dërgohet në burgun e Vlorës

38-vjeçari Klodian Çalamani, autori i krimit makabër të vrasjes së të miturit Mateo Vesiu është larguar mbrëmjen e sotme nga komisariati i policisë së Fierit.

Pas dhënies së masës së sigurisë arrest me burg” nga gjykata ai është larguar nga Fieri dhe është transferuar në qelitë e paraburgimit të Vlorës.

LEXO EDHE  Berisha për median amerikane: Shqipëria është kthyer në Republikë të Sorosit

Burime nga policia e shtetit thanë se Çalamani është vendosur në një qeli të izoluar dhe larg të dënuarve të tjerë. Kjo, për të shmangur ndonjë përplasje apo hakmarrje prej tyre.